Skip to content

Korkma!

SONY DSCKorku – Cesaret (umut). Bu ikisi birbirinin sebebi öyle değil mi?

Kendime dair, hayatta kaybetmekten korktuğum çok şey var. Başta da sevdiklerim. Sonra sahip olduğum herşey belki de. Kısaca insan naturası bu şekerim. Sahip olduklarını kaybetmekten korkar işte. Ama çaresi yoktur bu işin, ille de birşeyler yiter gider.

Üstelik bununla da kalmaz, kış gelir doğalgaz faturasından korkar, yaz gelir sıcakta telef olmaktan korkar, başarısızlıktan korkar, reddedilmekten korkar, yüksekten korkar, karafatma, yılan filandan korkar, uzar da uzar. Sonuçta insanın yaşamaya devam etmesi gerekir vadesi boyunca. İşte burada kendi tercihi devreye girer; nasıl yaşayacak? Korkarak mı yoksa içindeki umudu kaybetmeyerek mi? Çünkü malum çağımızın hastalığı anksiyete (endişe) ne de olsa. Bazen çaresizlik hissi gelir öküz gibi oturur böğrümüze. İşte o zaman ne yapacağız? Şefik Can Dedem derdi ki; ” Hayat testerenin dişleri gibidir, düştüğün zaman sevin, demek ki kalkacaksın.” Her şey belli bir vakte kadar, kendimiz de dahil. Geçip gitmekte ve gitmekteyiz kısaca.

İşte son son (hayranım desem yetmez) Hz. Mevlana’nın Rubailerinden derlemeye çalıştığım “Korkma” şarkısının sebebi budur efendim. Şarkıda emeği geçen bütün arkadaşlarıma, bestecisi Can Algeç’e, aranjörü Korhan Nart’a, neyi ile şarkıya ruh üfleyen Burcu Karadağ’a sonsuz teşekkürler.

Varlığımızdan maksat hoş bir sedadır umarım.

Herkese gönül dolusu muhabbetler, öptüm efendim…

Deniz Arcak/Hayat Müzik/2013

http://hayatmuzik.blogspot.com/2013/08/haftanin-konuk-yazari-deniz-arcak.html

1 yorum;

  1. Ival dedi ki:

    I’m imesprsed. You’ve really raised the bar with that.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir